Hashima Straight Linear Fusing Press HP-900LFS
Description
| Model | HP-900LF/LFS | |
| Voltage | 3P380V | |
| Rated Output | Heater:12kw Motor:270W/295W | |
| Fusing Width | 900mm | |
| Belt Speed(MAX) | 10.2m/minutes | |
| Pressure(MAX) | 41N/cm2(4.02kg/cm2) | |
| Temperature(MAX) | 195℃ | |
| Heating Time | 6~28 second | |
| Size | 1,200×1,490×3,300mm | |